Bonga i fajki

K. Haring Spoon Pipe Red

149

K. Haring Spoon Pipe Blue

149

Sitko do bonga High Society 10 szt.

4

Fifka do palenia Pink

29

Bongo Micro

39

Bongo Leaf

39

Fajka do palenia Yellow

39

Fajka do palenia Blue

39

Fajka do palenia Multi

39

Bongo Greenline

79

Bongo Amsterdam Bubble

119

Bongo Amsterdam Bubble Green

119

Czym są bongo i fifka do palenia?

Bongo, czyli inaczej fajki wodne to jedna z najpopularniejszych metod, za pomocą których można korzystać z CBD i wielu innych substancji. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest palenie, urządzenie filtruje spalane przez nas produkty. Dzięki niemu otrzymujemy aromatyczny dym, który uprzednio zostaje niejako oczyszczony za pomocą wody. Zainteresowani nim klienci mogą nabyć go w wersji standardowej o dużym rozmiarze, a także przenośnej, która świetnie nada się, gdy chcesz korzystać z niego poza domem.

Popularność fajki wodnej sprawiła, że produkt dostępny jest obecnie w wielu kolorach i ciekawych kształtach, posiada kilka rozmiarów, a także produkuje się go z różnych materiałów – ze szkła, akrylu, ceramiki i metalu. Najczęściej jednak wybierane jest bongo szklane. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Powodem jest nie tylko estetyczny wygląd, lecz także brak wpływu na smak palonego suszu. Bonga szklane są łatwe w utrzymaniu w czystości – na pierwszy rzut oka można ocenić, czy przyszedł czas, aby je wyczyścić. W trakcie mycia na bieżąco kontrolujesz, ile zanieczyszczeń jeszcze pozostało do usunięcia. Jest to więc model, który niezwykle sprzyja utrzymaniu odpowiedniej higieny.

Pod względem popularności, na drugim miejscu bez wątpienia znajduje się bongo wykonane z akrylu. To model idealny, by zabrać go ze sobą na wyjazd – z racji na rodzaj użytego materiału, nie potłucze się w transporcie. Przetrwa także, gdy przydarzy mu się upadek z dużej wysokości. Zwykle to jedne z najtańszych dostępnych modeli, przez co często wybierają je osoby chcące sprawdzić, czy ta metoda palenia przypadnie im do gustu.

Z czego zbudowane są fajki wodne i fifki do palenia?

Budowa bongo jest bardzo prosta, dlatego mogą korzystać z niego nawet osoby początkujące, które nie mają wcześniejszego doświadczenia z konopiami. Wystarczy zaledwie kilka chwil, by opanować jego obsługę.

Urządzenie składa się z cybucha, w którym umieszcza się interesujący nas produkt z konopią, ustnika doprowadzającego dym do naszych ust, a także tuby, której zadaniem jest transport dymu z wnętrza bonga do ust. Następnie wspomnieć należy o szlifie, czyli miejscu gdzie znajduje się cybuch, sprzęgle, które zatrzymuje dym w bongo i dzbanie na wodę.

Wyróżnia się dwa rodzaje szlifu – męski i żeński. Co tak naprawdę odróżnia je od siebie? Męski szlif charakteryzuje się cybuchem w całości schowanym w szlifie. Wersja damska posiada cybuch nałożony na szlif.

Fifka do palenia także jest prostym w budowie urządzeniem – stanowi ją jedynie główka, cybuch oraz niewielki ustnik.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bongo i fifki do palenia?

Aby dobrze rozpocząć przygodę z fajkami wodnymi i fifkami, należy zaopatrzyć się w ich odpowiedni model. Najtańsze warianty kuszą zwłaszcza tych, którzy nie chcą inwestować dużych sum w to urządzenia, jednak warto pamiętać, że kiepskiej jakości produkt może nie spełnić naszych oczekiwań i skutecznie zniechęcić do dalszego użytkowania. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie naszego pierwszego bongo lub fifki do palenia?

Po pierwsze, zadbaj, by wybrany przez Ciebie sprzęt był wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Każde oferowane przez nas bongo i fifka do palenia to wytrzymały produkt, który z pewnością posłuży Ci przez długi czas. Tworzywo ma szczególne znaczenie w przypadku fajki wodnej – jeśli wiesz, że masz tendencję do tłuczenia szklanych przedmiotów bądź chcesz często je przewozić, zdecyduj się na wersję akrylową.

Natomiast fifka do palenia to urządzenie, które zazwyczaj nie jest narażone na upadek. Dlatego w jej przypadku materiał wykonania ma drugorzędne znaczenie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by tworzywo nie powodowało zmiany smaku suszu konopnego, również zdecyduj się na szkło. A może szukasz nowoczesnych fifek z ciekawymi grafikami? U nas odnajdziesz wiele modeli przyozdobionych grafikami autorstwa uznanych projektantów.

Jeśli zamierzasz zaopatrzyć się w bongo, przede wszystkim pomyśl, jakiej wielkości powinien on być. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się duży i stabilny produkt. Natomiast jeżeli chcesz przenosić je w plecaku, wybierz mały model, który zmieści się niemalże wszędzie.

Warto sprawdzić również: